Akşam Yemeğinde Ne Giyilir? | Kıyafet Kombin Önerileri

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir? | Kıyafet Kombin Önerileri

Romantik akşam yemeği kadınları çok heyecanlandırır ve bazen de beklentiye sokar. Ortamın nasıl olacağı, karşı tarafın ona nasıl davranacağı gibi sorular kafa kurcalayabilir. Akşam Yemeğinde Ne Giyilir? Hatta böyle yemeklerin yendiği gecelerin sonunda bazı şanslı kadınlar evlilik teklifi bile alır. Belki de bu kadar önemsenmesi bu yüzdendir, sizce?  

Tabi ihtimaller ne olursa olsun hayatta bir şeyler için heyecanlanmak, bir şeyler için özenli davranmak her zaman güzeldir. 

Kıyafet kombinleri yazımızda Romantik bir akşam yemeğinde ne giyilir?, Canlı müziğe giderken ne giyilir? gibi soruların cevabını yanıtlamaya çalışacağız. 

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?
Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Kıyafet kombin önerilerimizle kararsız kalan okuyucularımıza karar vermelerinde yardımcı olmaya çalışacağız.

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir? | Romantik Bir Gece İçin, Elbise ile Kombin Önerileri

Gelin sizi böyle romantik bir akşama hazırlanmak için yalnız bırakmayalım! Birlikte ne yapabileceğimize bir bakalım… Kombin önerileri, abiye elbise önerileri, kombin çeşitleri, gece elbisesi ile kombin gibi soruların cevaplarına bakalım.

Seçtiğiniz kombin tarzınızla uyumlu olmalı ki güzel durabilsin. Tabi bunun için sadece kıyafetiniz değil; saç, makyaj, ayakkabı ve aksesuarların da buna eşlik etmesi ve de uygun olması gerekiyor. 

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?
Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Deniz kenarında bir restoranda yemek yiyecekseniz daha asil ve şık olmanız gerekecek. Ancak daha samimi, salaş bir ortamda olacaksınız daha sade giyinmenizi öneririz. 

Eğer güzel, lüks bir restorana davetliyseniz her zaman kadınlar için kurtarıcı olan siyah elbise ‘ye yönelin derim. 

eskiyen makyaj malzemeleri
Makyaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Makyaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Siyah elbise ler böyle akşamlar için biçilmiş kaftandır. O nedenle siyah kısa elbise kombini muhteşem olacaktır. Elbisenizle birlikte yapacağınız makyaj da muhakkak ki sade olmalıdır. 

Ara ara dudaklarınızda veya far tonlarınızda az miktarda ışıltı kullanabilirsiniz. Ayakkabılar ise yine aynı şekilde siyah olabilir veya kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?
Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Saçlarınızı giyeceğiniz siyah elbisenizin yakasına göre karar verin. Çünkü eğer açık bir yaka söz konusuysa saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Fakat göğüs kısmı kapalı bir elbise modeliyse çok salaş olmayan bir topuz veya güzel bir at kuyruğu yapabilirsiniz. 

Takılarınızın çok büyük, abartı olmamasına aksine zarif ve şık parçalar seçmeye dikkat etmelisiniz. 

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?
Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Kısa siyah elbise üzerinden gittik diye sadece elbise giyme zorunluluğunuz tabii ki de yok! Elbise dışında bir alternatif arıyorsanız yazımızı okumayı devam edin! 

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir? | Romantik Bir Gece İçin, Etek Kombin Önerileri

Pantolon giymek istemiyorsanız tercihinizi etek ‘ten yana kullanabilirsiniz. Fiziğinize güveniyorsanız kalem etekler tam size göre! 

Çantanda ne var
Çantanda Ne Var?

Özellikle bel ve kalça oranı uyumlu olan kadınlara kalem etek çok yakışıyor. Koyu renk veya siyah bir kalem etek giyebilirsiniz. Bunun üzerine bluz kullanarak kombin yapabilirsiniz.

Bu şekilde gerçekten çok şık görüneceksiniz. Siyah kalem etek üzerine krem rengi saten kumaştan bluz enfes olacaktır! Tabi bluz sadece bir alternatif… 

İsterseniz bu model etek üzerine gömlek giyin. Kendinizi böyle daha iyi hissedecekseniz neden olmasın. Gömlekte de yaka durumuna göre saçlarınızı şekillendirmeyi ihmal etmeyin. 

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?
Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Aynada kendinize dışarı çıkmadan son bir kez baktığınızda tüm parçalar yerli yerindeyse ve içinize sindiyse akşamınızın güzel geçmemesi imkansız!

Canlı Müziğe Giderken Ne Giyilir? | Kıyafet Kombin Önerileri

Gittiğiniz ortam şık bir restoran değilse bu anlattığımız romantik akşam yemeği kombinleri abartı kalacaktır. 

Kombin Önerileri
Kombin Önerileri

Daha rahat bir mekana davet edildiyseniz bu seçimler yerine streç bir kot veya kumaş pantolon üzerine gömlek veya bluz ile tamamlayabilirsiniz. 

Yüksel bel skinny jean pantolonu ile topuklu ayakkabı kombini yaptığınızda hem daha uzun duracaksınız hem de ortama uyum sağlamış olacaksınız. 

Deri bir tayt da tercih sebebi olabilir, rahat da olur. Ancak deri taytı kombinlerken dikkat etmeniz gerekiyor. En ufak bir abartı kombininizi birden alakasızlığa sürükleyebilir. 

O yüzden böyle bir kombini tamamlamak için sade bluzlar her zaman en iyi tercih olacaktır. 

Saçlarınız açık ve dağınık model olabilir. İri dalga da yapılabilir. 

Makyajınız da olabildiğince doğal olmalı. Böyle bir ortamda kat kat kirpikler takmak istemezsiniz diye düşünüyorum. Makyajda gözlerinizi ön plana çıkardıysanız dudaklarınızı geri plana düşürün. Ancak dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız da gözleriniz geri planda kalmalı, bu altın kuralı unutmayın!

Kombin Önerileri
Kombin Önerileri

Yapacağınız kombin ne olursa olsun abartıdan uzak kalın. Abartı bir hareket sizin güzelliğinize gölge düşürebilir. Kendinize güvenin. Zaten olduğunuz şekilde bile o kadar güzelsiniz ki, sadece bunun etrafını bir kalemle belirginleştiriyorsunuz hepsi bu! 

Moda elbise modellerini koton elbise ‘den inceleyebilirsiniz.

Takılarınız, çantanız ve ayakkabılarınız da kombinlerinizle uyum içerisinde olsun. Gecenin ilerleyen saatlerinde üşüme ihtimalinizin olacağını düşünüyorsanız deri ceket veya blazer ceket kullanabilirsiniz. 

İsterseniz biraz romantiklik katalım ya da hiç ceket almayın, bırakın sevgiliniz size ceketini versin!

Müjgan Yılmaz
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.