ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 23°C
Parçalı Bulutlu

Galatasaray Üniversitesi Yabancı Öğrenci Kabul Şartları

Galatasaray Üniversitesi Yabancı Öğrenci Kabul Şartları

Galatasaray Üniversitesi yabancı öğrenciler için kabul şartlarını açıkladı. 

Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’de üniversite eğitimi hakkı elde edebilmeleri için her üniversitenin kendine özgü belirlediği bazı haklar ve yerine getirilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. 

Galatasaray Üniversitesi Türkiye’de bulunan kaliteli üniversiteler arasında yer alan gerek donanımlı eğitmen kadrosuyla gerek eğitim kalitesiyle kendini ispat etmiş başarılı bir üniversitedir. 

Galatasaray Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi

Başvuru Linki

Galatasaray Üniversitesi’nden yararlanmak isteyen öğrenci adayları, giriş şartları ve detaylı tüm bilgilere erişmek isterlerse üniversitesinin resmi internet adresini https://gsu.edu.tr/tr/ogrenci/ogrenci-kabul/yurtdisindan-veya-yabanci-uyruklu-ogrenci-kabulu adlı adresi ziyaret ederek bilgi edinebilirler.

Galatasaray Üniversitesi Başvuru Koşulları Nelerdir?

 • Yurt dışından gelen veya yabancı uyruklu olması koşulu ile Galatasaray Üniversitesi’nin belirlemiş olduğu Galatasaray Üniversitesi’ne Yurt dışından veya yabancı uyruklu öğrenci kabulünde uygulanacak esaslara ilişkin yönerge detayları siteden muhakkak incelenmelidir.
 • Öğrenci adaylarının lise son sınıfta okuyor olması veya mezun olma şartı aranmaktadır.
 • Başvuru yapmak isteyen öğrenci adayları bu başvuruyu Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na yapmaları gerekmektedir. Yabancı öğrenci adayları Galatasaray Üniversite’sinin belirtmiş olduğu tüm yönerge şartlarına uyum sağlamalı ve eksiksiz yerine getirmelidir.
 • Ayrıca adayların başvuru yapabilmesi için Galatasaray Üniversitesi’ne öğrenimlerini sürdürebilecekler maddi imkânlarının bulunduğunu belgelerle ispat etmelidir.
Galatasaray Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi

Başvuru yapmak isteyen öğrenci adayları 19-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında Galatasaray Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Ortaköy İstanbul adresine gelmeleri gerekmektedir.

Başvuru için Gerekli Belgeler

 • Adayın kendisinin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmuş olduğu yabancı uyruklu öğrenci başvuru formu
 • İlgili makamlarca alınan nüfus kayıt örneği
 • Resmi kimlik belgesinin yetkili birimlerce onaylanmış hali
 • Sınav sonuç belgesinin bir örneği
 • Başvuru yapan adayın mezun olduğu lise diplomasının Türkçe tercümesi ve yine aynı şekilde yetkili makamlarca, Türk dış temsilcilikleri tarafından onaylanmış hali
 • Adayın not çizelgesinin yer aldığı belgenin yani toplam transkriptinin aynı şekilde Türkçe tercümesi ile Türk dış temsilci yetkileri tarafından onaylanmış hali
 • KKTC için gerekli şartları karşılayan adayların GCE AL sınav sonucunu aldığı belgenin Türk dış temsilci yetkileri tarafından onaylanmış hali
 • Başvuruda bulunan öğrenci adayının Fransızca dil bilgisinin yeterli olup olmadığını gösteren DELF sınav sonuç örneği
 • Aday için güncel iki adet vesikalık fotoğrafı
 • Son olarak adayın üniversite öğrenimini boyunca yeterli derecede maddi imkânının bulunduğunu gösteren belgenin beyanı.
Galatasaray Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi

Sınav Sonuçları

Gerçekleşen sınav sonucunda başarılı olan öğrenci adaylarına sınav sonuçları Galatasaray Üniversitesi’nin resmi internet sayfasından açıklanmaktadır. 

Ayrıca sınav sonucunun kendi adreslerine gönderilmesini tercih eden adaylar için de posta yolu ile yazılı olarak bildirim yapılacaktır. 

Galatasaray Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi

Kayıt Süreci

Galatasaray Üniversitesi’ne giriş hakkı kazanan adaylar, bu hakkı sadece karşılarına çıkacak olan ilk eğitim öğretim yılı için değerlendirme hakları bulunmaktadır. 

Üniversitenin belirtmiş olduğu kayıt tarihleri arasında kayıtlarını yaptırmayan öğrenciler sınavdan başarılı olsalar dahi haklarını kaybetmiş olurlar. 

Yabancı Öğrenci Kabul Şartları
Galatasaray Üniversitesi

Ayrıca, öğrenci adayları başvuru esnasında eksik, yanlış ve geçerliliği olmayan sahte evraklar sunmuşlarsa sınavdan başarılı olmalarına bakılmaksızın eğitim hakları iptal edilecektir.

Diğer üniversitelerin kayıt şartları için buraya tıklayın.

Mustafa Şenol
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.