ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 19°C
Parçalı Bulutlu

Burçların Tahammül Edemediği Durumlar – Yengeç Burcu

Burçların Tahammül Edemediği Durumlar – Yengeç Burcu

Yengeç burçları, naiflikleri ve çabuk alınmalarıyla nam salmışlardır. Sizler için hiç dert edilmeyecek bir olay, yengeç burçları için yıkım sebebi sayılabilir ve kendilerini derinden etkileyebilir. Merhamet ve empati duygularının en fazla geliştiği burcun yengeç burcu olduğunu söyleyebiliriz. Yengeç burcundaki kişiler, kadın olsun erkek olsun oldukça duygusal bir ruhu içlerinde barındırırlar. Onlarla konuşurken hangi kelimeleri seçmeniz gerektiği konusunda tereddüt edebilirsiniz. Sizin hangi sözünüzden alındıklarını kestiremeyebilirsiniz. Ancak bu kadar kırılgan bir yapıda olmalarının sebebi, çok fazla empati kurma yeteneğine sahip olmalarıdır. 

Yengeç burçları, her ne kadar kırılgan görünseler ve bazı zamanlarda fazla alınganlık yapsalar da aslında çok güçlü insanlardır. İçten içe, bitmek bilmeyen bir azimleri bulunur. Kendileri yorulduklarını, vazgeçtiklerini iddia etseler de kalpleri yapabileceklerini fısıldar onlara… Eğer hayatınızda yengeç burcundan bir yakınınız bulunuyorsa, sizi hayatının merkezine aldığını ve her zaman sizin için en güzelini istediğini, bunun için yürekten çaba gösterdiğini asla unutmayın sevgili dostlar. Yengeç burçları bilindiği gibi haksızlığa gelemez. Bunun sebebi içlerinde yüksek bir merhamet ve adalet duygusu taşımaları olabilir. Empati duygularının güçlü olması da merhametlerinden gelmektedir. Nerede bir haksızlık meydana gelse, orada o kişiyi savunan, savunamasa da kalbiyle destekleyen bir yengeç görmeniz çok yüksek ihtimaldir. Her burçta olduğu gibi, yengeç burçlarının da genel özelliklerinin haricinde, saklı kalmış bazı özelliklerinden bahsettik. Yengeç burçları da her burç gibi bazı olaylara tahammül edemez ve sinir katsayısının yükselmesine engel olamaz. O zaman bu durumlardan bahsetmeye başlayalım.

Yengeç Burcu

Evin Anahtarını Kaybettiklerinde

Eğer çevrenizde bir yengeç bulunuyorsa, fazla strese gelemediklerini, fazla stres altına girdiklerinde, çok yıprandıklarını bilirsiniz. Buna karşın en ufak olayda bile kendilerini strese sokarlar. Bu çok tezat oluşturan bir durumdur. Bu sebeple anahtarlarını kaybettiklerinde stres yapar ve sıkıntıya girerler. Anahtardaki sebep, bir daha evlerine giremeyecekleri gibi korkulara kapılmaları olabilir. Aslında yedek anahtar ya da en kötü ihtimalle bir çilingir sayesinde eve girmek mümkündür. Ancak o stres anında, bu durumu kendilerine anlatmak neredeyse imkansızdır. Başlığa baktığınızda, bu maddenin çok saçma olduğunu düşünebilirsiniz. Bu sebeple her maddenin açıklamasını yapmaya çalışıyorum. Strese sebep olan durumları göze alarak, anahtar örneğini çeşitlendirmek mümkündür.

Hasta Olduklarında

Her insan hasta olduğunda keyifsizdir. Bu durumu burçlara indirgemek biraz tuhaf olabilir. Ancak bu maddede belirtilmek istenen, yengeç burçlarının hastalık stresini ve yorgunluğunu daha fazla hissederek, kendilerini sıkıntıya sokmalarıdır. Duygularını fazla hissettikleri için, hastalık gibi can sıkıcı bir olayla karşılaştıklarında normalden daha gergin ve huzursuz olabilirler. Aslında bunun tek sebebi, sizlerden ilgi beklemeleridir. Çevrenizde hastalanan bir yengeç olduğunda, kendilerine fazladan ilgi göstermeyi ihmal etmeyin…

Yengeç Burcu

Eleştirildiği Zaman

Eleştiriye en kapalı burçların arasında aslan burçlarından sonra, yengeç burcu gelebilir. Bazen bu durum, sıralamada yer değiştirebilir. Yengeçler, kendilerine bir yanlışlarını söylediğinizde, sen nasıl bana böyle bir şey söylersin edasıyla alınganlık göstermezler. Kendilerini başarısız ya da kusurlu hissettikleri için mutsuz olurlar. Neredeyse en ufak hatalarını dahi söylemek mümkün olmayabilir. Ancak bunun sebebi bencillikleri değil, dediğim gibi alınganlıklarıdır. Yengeç burçlarını eleştireceğiniz zaman, sözlerinize çok iyi seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

İlgisiz Kaldıklarında

Daha önce de belirttiğim gibi, yengeç burçları ilgiye meraklı, sevecen ve naif bir yapıya sahiptir. Eğer kendileriyle ilgilenmez, halini hatırını sormaz, onlar yokmuş gibi davranırsanız, bu durum karşısında oldukça üzülmüş ve hatta sinirlenmiş bir yengeçle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Evlerinden Uzak Kaldıklarında

Yengeç burçları, evcimen olan burçlar arasındadır. Eğer mecburiyet olmasa, günlerce evlerinden ve odalarından çıkmayabilirler ya da çıkmak istemezler. Bu sebeple evlerinden uzak kalmalarını gerektiren bir durumla karşılaştıklarında ya da evlerinin dışında bir yerde uyumak zorunda kaldıklarında, oldukça gerilir ve sinirlenirler. Çünkü evlerinden uzakta kendilerini güvende hissetmezler ve evden ayrı geçirmek zorunda kaldıkları zamanlarda, kendilerini strese sokarlar ve bu da onların huzursuz olmasına sebep olur. 

Yengeç Burcu

Dağınık Birisiyle Yaşadıklarında

Yengeçler, düzene ve temizliğe en fazla önem veren burçlardan birisidir. Tabii ki başak burcundan sonra… Yengeç burçları, düzene, temizliğe önem verdikleri için, bunun karşıtı olan dağınık ve pasaklı insanlardan pek de haz etmezler. Üstelik bu kişi, aynı evi paylaşmak zorunda olduğu eşi, ailesi ya da bir arkadaşıysa, o yengeci sık sık sinirlenirken görebilirsiniz. Çünkü dağınıklık onlar için can sıkıcı bir durumdur ve çevrelerinde her yeri dağıtan bir kişinin olması, yengeçlerin sinirlenmesine sebep olabilir.

Düzeni Bozulunca

Yengeç burçlarının oldukça evcimen olduklarını ve düzene, temizliğe önem verdiklerini önceki maddelerde belirtmiştik. Düzene bu kadar önem veren bir insanın, düzeni bozulduğunda verebileceği tepkileri hayal etmek pek de zor değildir. Aslına bakılırsa yengeç burçları, düzeni sadece etrafın toplu olması olarak algılamazlar. Hayatlarını başlı başına bir düzen içerisinde tutmak isterler. Onlar her zaman birkaç ay sonrasını hesaplamak isterler. Gelecekle ilgili endişeleri bulunur ve bunu kontrol altına almak için, hayatlarını belirli bir düzene oturtmak isterler. Ancak dışardan herhangi birisi bu düzenlerini alt üst etmeye kalkışırsa, huzuru kaçmış, stresli, gergin ve sinirli bir yengeçle karşı karşıya kalabiliriz. Doğru söylemek gerekirse, yengeçlerin bu durum karşısında verdikleri tepki, oldukça yerinde bir harekettir. Çünkü kim olursa olsun, karşısındaki insanın hayatına müdahale etmek gibi bir hakka sahip değildir. Bu tepki sadece yengeçlerin değil, her insanın yönelteceği bir tutumdur. Ancak yengeç burçlarının yapısını göz önüne aldığımızda, bu gibi olaylar karşısında verecekleri tepkinin daha yüksek olduğunu görebiliyoruz.

Haksızlığa Uğradıklarında

Yengeç burçları adalete çok önem verir. Bu sebeple adaletsiz tutumlar karşısında, kim olursa olsun tepkilerini gösterirler. Hiç tanımadıkları insanların dahi haksızlığa uğramalarını istemezler. Eğer ellerinden geliyorsa, haksızlığa uğrayan insanların haklarını savunmak için ellerinden geleni yaparlar. İnsanların haksızlığa uğraması karşısında bu kadar rahatsızlık duyan bir kişinin, kendisine karşı yapılan bir adaletsizlikte nasıl tepki vereceği bellidir. Haksızlığa uğrayan bir yengecin nasıl tepkiler verebileceğini tahmin edemeyebiliriz.

Yengeç Burcu

Sevdiklerinden Uzak Kaldıklarında

Ve son olarak, yengeç burçlarının hoşlanmadığı durumların arasına, sevdiklerinden ayrı kalmalarını ekleyebiliriz. Yengeç burçları, hayatlarına her insanı dahil etmek istemezler. Ancak hayatlarına aldıkları dostlarını, kendilerinden bile fazla severler.
Onlar için saygı ve sevgi her şeyden önce gelir. Bu özellikleri gördükleri insanları sevgiye boğarlar. Her zaman yanlarında görmek, varlıklarını hissetmek isterler. Bu kadar değer verdikleri insanlardan uzak kalmaları ise, kendilerini oldukça üzecektir. 

Evet, yengeç burçlarının rahatsız oldukları, karşılaştıklarında gerginleştikleri durumlar bu kadardı. Burçlar konusu oldukça detaylı olduğu için, her burcu tek tek ele alarak, bu konumuzu ilerletmek istedim. Yakın çevrenizde bir yengeç bulunuyorsa, bu durumları göz önünde bulundurarak hareket etmenizi ve onlarla bu konulara dikkat ederek iletişim kurmanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede sorunsuz bir arkadaşlığınız ya da ilişkiniz olabilir. Eğer yengeç burcu bir çocuğunuz varsa ve ebeveynleri olarak, kendisini tanıyan ve saygıdeğer bir birey yetiştirmek istiyorsanız, çocuklarınızın bu noktalara önem göstereceğini ve kendi dünyalarına uyarlayacaklarını unutmayın. Çocuklarınızın da saygıyı hak eden bireyler olduğunu bilin ve onların küçük hayatlarını güzelleştirin…

Eğer bu yazıyı okuyan kişi olarak sizler birer yengeç burcuysanız, bu durumlarla karşılaştığınızda daha küçük tepkiler vermeye özen gösterin. Böylece çevrenizde bulunan kişileri gereksiz yere kırmamış olursunuz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.