ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 19°C
Parçalı Bulutlu

Burçların Tahammül Edemediği Durumlar – Aslan Burcu

Burçların Tahammül Edemediği Durumlar – Aslan Burcu

Aslan burçları; yüksek özgüvenleri, ihtişamlı duruşları, kendini beğenmiş tavırları, gözlerin her zaman üzerlerinde olmasını istemeleriyle tanınırlar… Ancak bir aslan bunlardan çok daha fazlasıdır. Dışardan bakıldığında merhametsiz, sadece kendisini düşünen bir duruşa sahip olabilirler ancak yakından tanıdığınızda öyle olmadıkları çok açık şekilde belli olacaktır.
Aslanlar dışardan bencil dursalar da, sevdiklerini kendilerinden bile çok düşünürler. Dışardan duygusuz görünseler de aslında çok kırılgan ve duygusaldırlar. Bir aslanı anlamak; en az onlar kadar zordur aslında. Aslanlar her insanla yakınlık kurmaz, herkesi arkadaş olarak benimsemezler. Ancak kabullendikleri bir dostu ve sevgiliyi de asla bırakmaz ve onları her türlü zarardan korumak isterler. Eğer aslan burcu bir arkadaşınız bulunuyorsa, demek istediklerimi daha kolay anlayabilirsiniz. Aslan burçları, zor insanlardır. Herkes onlara yaklaşamaz, onlarla iletişim kuramaz. Sevdiklerini canları pahasına korudukları gibi, sevmedikleri insanları da yerin dibine geçirmekten hiç ama hiç gocunmazlar. Bir aslan, kolay kolay küsmez ve sevmediklerinin yaptıkları hareketleri dert etmez. Ancak bir aslanın birisine küstüğünü görürseniz, artık o insanı yok sayacağını ve asla affetmeyeceğini de bilmelisiniz. Çünkü aslanlar; özellikle sevdiklerine karşı çok merhametlidir ve onların küçük kusurlarını görmezden gelerek affederler, bunları dert edinmezler. Ancak o aslanın bir kişiyle konuşmadığına şahit olursanız, bilin ki o kişi aslanın canını fazlasıyla yakmıştır. Aslan burcu, kendisine böylesine zarar veren bir kişiyi hayatının sonuna kadar affetmeyecek, her zaman yok sayacak, aynı ortamlarda bulunsalar dahi gözü onu asla görmeyecektir. Aslan burcu; kendisine karşı büyük hata işlemiş bir kişiyle kavga etmez belki ancak o kişiyi delirtircesine cezalandırır, onu yok sayar, görmezden gelir… 

Aslan Burcu

Bu yazımda sizlerle, her girdiği ortamda dikkatleri üzerlerine çeken, dış görünüşüne ve duruşuna oldukça özen gösteren, övülmekten hoşlanan, ciddi olduğu kadar eğlenceli olan ve eğlenmeyi iyi bilen aslanların hoşlanmadıkları konuları ele almak istiyorum.

Karşısındaki Kişinin Yalanını Yakaladığında

Aslan burcundaki kişiler, dürüstlüğe ve mertliğe fazlasıyla önem verirler. Mecbur kalmadıkça yalan söylemez ve karşısındaki kişinin de aynı derecede dürüst ve açık sözlü olmasını önemserler. Genelde açık sözlülerdir ve bazen bu özellikleri karşılarındaki kişilerin kalbini kırabilir. Zaman geçtikçe bu huylarını fark edip, kendilerini toparlayacaklardır. Eğer yakın arkadaşınız bir aslansa ve fazla açık sözlüyse, kendisini nazikçe uyarın. Ancak kırıcı konuşursanız size darılabilirler buna dikkat etmelisiniz. Belirttiğim gibi, aslan burçları dürüstlüğe önem verirler. Hayatların dahil ettikleri kişileri itinayla seçerler. Kendilerinin birçok arkadaşı vardır ancak en yakın arkadaşlarının sayısı, bir elin parmağını geçmeyecektir. Aynı durum özel hayatları için de geçerlidir. Çok zor severler ancak sevdikleri kişiye sıkıca bağlanırlar. Bu sebeple, onu sevdiğinden ayırabilecek her durumda gerçek bir aslan kesilirler. Hayatlarına bu kadar zor dahil ettikleri insanların yalanını yakalamak, aslanları fazlasıyla kızdıracaktır. Eğer biraz dikkat ederseniz, çevrenizde bulunan aslanların hiç ama hiç muhatap olmadıkları insanların olduğuna şahitlik edersiniz. Bazen bu kişiler en yakın akrabaları dahi olabilir. Ancak bunun aslanlar için bir önemi yoktur. Karaktersiz ve yalancı bir insan, aslanın babası dahi olsa o kişinin yokluğunu, varlığına tercih edecektir aslan… Bu sebeple, çevrenizde bulunan aslanlara olabildiğince doğru olun ve onlara asla yalan söylemeyin. Size fazlasıyla güvenen bir dostunuzu, geri dönüşü olmayacak şekilde kaybedebilirsiniz sevgili arkadaşlar. 

Aslan Burcu

Kafaları Karıştığında

Aslanlar önlerini net olarak görmek isterler. Biraz egoist bir yapıları olduğundan, her şeyin en doğrusunu kendilerinin bildiğini düşünürler. Genel olarak araştırmayı sevdikleri için kültürlü bir yapıya sahiptirler ve zor durumlarda soğukkanlılıklarını bozmadan hareket edebilirler. Bu sebeple genel olarak fikirleri, düşündükleri doğru yolu kendilerine sunacaktır. Ancak bu durum, her olayda bir çözüm sunmayacaktır kendilerine. Aslında bundan doğal bir olay yoktur. Her insan her şeyi bilseydi, bugün bambaşka bir dünyada yaşıyor olurduk. Konumuzu toparlayacak olursak, aslanların her zaman bir olay için fikirleri bulunur, ancak doğru olan yol kendi fikirlerinden geçmiyorsa ve ne yapacakları konusunda kafaları karışarak, çaresiz kalırlarsa gerçekten çok gergin olurlar. Çaresiz kalmış bir aslanın kendisinden beklenmeyen hareketler yaptığını görebilirsiniz. Güçlü karakterlerdir, çok zor ağlarlar ya da insanların önünde ağlamazlar. Ancak onları derinden etkileyen olaylar karşısında verecekleri tepkiler değişecektir. Bir aslanın sürekli ağladığını ve bunu insanlar içinde yaptığını görüyorsanız, o kişi kendisi için en önemli olan şeyden yani kusursuz görüntüsünden bile vazgeçmiş demektir. Yani gerçekten üzülmüştür. 

Aslan Burcu

Tavsiyeleri Dinlenmediğinde

Aslan burçları; oldukça meraklıdır ve araştırmayı, öğrenmeyi çok severler. Bu sebeple, her konu hakkında bir fikirleri bulunur ve genellikle de doğru tespitlerde bulunurlar. Normal hayatlarında oldukça neşeli, esprili ve sıcakkanlı insanlar olmalarına rağmen, bir zorlukla karşılaşıldığında, kötü bir olay olduğunda istemsiz olarak soğukkanlı kalırlar. Aslında bu durum aslanlar için pozitif sayılabilecek bir özelliktir. Örneğin bir kişinin kaza geçirdiğini öğrendiklerinde, çevrelerindeki insanlar panik halinde ne yapacaklarını şaşırmış haldeyken, kendileri oldukça sakin kalır ve doğru kararlar verirler. Bu durumları, onların duygusuz olduğunu göstermez. Aslında onlar da diğer kişiler kadar üzülmüştür ancak bunu zihinlerine yansıtamazlar ve akıllı adım atmaktan geri duramazlar. Bu sebeple, aslanların verdikleri tavsiyeler genel olarak doğru niteliktedir ve kendilerinin tavsiyelerini dinlemeyen insanların, bile bile tehlikeye yürümeleri aslanları neredeyse çıldırtır. 

Aslan Burcu

Kendisinden Daha Güzel/Yakışıklı Birisi Hakkında Konuşulduğunda

Bu madde sizlere çok tuhaf gelebilir. Ancak aslanların böyle bir sorunu bulunur. Kendilerinden daha güzel ya da yakışıklı birisi hakkında konuşulduğu zamanlarda, büyük rahatsızlık duyarlar. Eğer bir aslanı çıldırtmak istiyorsanız, onun yanında özellikle sevmediği kişilerin güzelliklerinden bahsedin. Ancak nasıl bir tepki alacağınız konusunda size garanti veremem. Bunun asıl sebebi, aslanların kıskançlıkları değildir. Aynı kişinin okul notlarından ya da maaşından bahsedilse, aslanların belki de hiç umurunda olmayacaktır. Ancak güzellik, dış görünüş ve bunların mükemmelliği aslanlar için çok önemlidir. Aslanlar genel olarak gösterişli, güzel veya yakışıklı insanlardır ve bu durumlarının farkındadır. Sürekli olarak güzel olduklarını dile getirmezler, hatta sürekli kendilerinde bir kusur bulurlar. Ancak içlerinde koşulsuz bir beğenme bulunur ve kendilerini çok güzel ya da yakışıklı bulurlar. Buna pürüz getirecek her durumda da fazlasıyla sinirlenirler. Bu sebeple yanlarında kendilerinden daha iyi birisi hakkında konuşulduğunda, biraz rahatsızlık duyarlar.

Cildinde Bir Problem Olduğunda/Sivilce Çıktığında

Dediğim gibi, görünüşünün kusursuzluğuna aslanlar kadar önem veren bir burç daha yoktur. Belki teraziler biraz kendilerine yaklaşabilir, ancak kesinlikle bir aslanın yerini tutamaz. Etrafınızda sürekli aynaya bakan, yüzünü gözünü inceleyen bir insanla karşılaşırsanız, o kişinin yüzde doksanlık bir ihtimalle aslan burcu olduğunu düşünebilirsiniz. Aslan burçları için görünüş; kıyafet, duruş ve özellikle yüzdür. Bunlarda bir problemin olması, kendilerini oldukça rahatsız eder ve hatta üzer. Bu sebeple yüzlerinde bir sivilce çıkması ya da kötü bir güneş yanığının oluşması, aslanların bütün enerjilerinin kaybolmasına sebep olur. 

Aslan Burcu

Saçları Yıprandığında

Aslan erkeklerinin de kadınlarının da kuşkusuz çok gür ve güzel saçları vardır. Özellikle aslan kadınlarının saçları bir yeleyi andırır ve saçları açıkken adeta gerçek bir aslana benzerler. Aslanlar tabii ki de saçlarının güzelliğinin farkındadır ve saçlarına bir zarar gelmesini istemezler. Özellikle saç dökülmesi ve beyazlaması, aslanları fazlasıyla üzecektir. Aslan erkeklerinin dahi, saçlarına çok iyi baktığına şahitlik etmişsinizdir. Buradan kadınlarının ne kadar önem verdiğini çıkarmak mümkündür sanırım…

Kıyafetlerine Bir Zarar Geldiğinde

Sanırım aynı şeylerin tekrarı gibi oluyor ancak bu gerçek… Aslanlar için görünüşlerinden daha önemli bir şey yoktur. Sokakta yürürken bile kendi yansımalarını takip ederler. Bir camdan dahi olsa kendi yansımalarını bulur ve sürekli ona bakarlar. Kendisine bu kadar önem veren bir insanın kıyafetlerine özen göstermemesi şaşırtıcı olurdu herhalde… Aslan burçları kaliteye, gösterişe düşkündür. Bu sebeple neredeyse bütün kıyafetleri, ayakkabıları, çantaları marka ürünlerden meydana gelir. Her zaman sadece marka giydikleri söylenmez. Buna o kadar önem de vermezler. Onlar için kıyafetin kaliteli ve özel görünmesi gerekir. Pazardan aldıkları bir parçayı giydiklerinde, siz onu marka zannedebilirsiniz. Çünkü her giydiklerini çok iyi taşımasını bilirler. Kıyafetlere bu kadar özen gösterdikleri için, onlara bir zarar geldiğinde, istediği şekilde durmadığında, kıyafetlerinde bir kusur gördüklerinde gerçekten çok sinirlenirler ve o kusuru gidermek için ellerinden geleni yaparlar. Bir aslanı üzmek istiyorsanız, onun kıyafetlerine zarar verin. Ancak bu yanlış hareketinizin karşısında, size çok büyük tepkiler verebilir… Tam tersi aslanın kızmamasını istiyorsanız, kıyafetlerine ve ayakkabı, çantalarına zarar vermekten kaçının. Size ödünç verdikleri bir eşyaya çok iyi bakın.

Aslan Burcu

İş Aradığında

Aslan burçları lüks yaşama çok önem verir. Bunun için de paraya ihtiyaçları vardır. İşe ihtiyacı olan ama aradığı işi bir türlü bulamayan bir aslan gerçekten çok gerin olur.

Evet, arkadaşlar genel olarak aslan burcunun rahatsızlık duyduğu durumlar bunlardı. Her başlığın altında farklı konulara da değinerek, detaylı bir anlatımda bulunmak istedim. Böylece çevrenizde bulunan aslan burçlarının ne gibi durumlardan rahatsızlık duyduğunu iyice kavramanızı istedim. Her burcun rahatsızlık duyduğu bazı kırmızıçizgileri bulunmaktadır. Aslan burcunun kırmızıçizgileri ise bu maddelerdi. Tabii ki de daha çok madde sıralayabiliriz. Ancak genel olarak her aslanda karşılaşabileceğimiz kesin maddeler bunlardır. Hepsi olmasa bile, en az birkaç tanesi her aslanın kesin kuralları arasındadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.